Formacja SGO

20110730 Dzień Prewencji 2011

30.07.2011 miała miejsce trzecia już odsłona imprezy „Dzień Prewencji”, która tym razem gościła bardzo szeroką reprezentację środowiska ASG. Akcja zorganizowana została przez Gminę Ustka oraz Stowarzyszenie militarne Koalicja Północ. Jak zauważyli przedstawiciele Urzędu Gminy „impreza przybrała w tym roku barwy moro i oliwkowe”.

Wśród służb i instytucji zaangażowanych w Dzień Prewencji znalazły się:
– Komisariat Policji w Ustce
– Placówka Straży Granicznej w Ustce
– Wydział Żandarmerii Wojskowej w Ustce
– Straż Gminna w Ustce
– Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Słupsku im. J. Korczaka
– Słowiński Park Narodowy w Smołdzinie
– Firma Medyczna Mag Med w Ustce
– Ochotnicza Straż Pożarna w Rowach i Objeździe

Z kolei środowisko ASG (Stowarzyszenie Koalicja Północ oraz gości) reprezentowali:
75th Ranger RGT KP
Team SHAFT ATU Ustka KP
Team Black Widow Słupsk KP
Team Navy Seals Koszalin KP
6th Forest Recon Division Koszalin
Słupscy Najemnicy
oraz SGO Gdańsk

Pierwszą atrakcją jaka została przygotowana dla widzów była zintegrowana akcja służb obecnych na „Dniu Prewencji”. Ogromnym wyróżnieniem okazało się zaproszenie przez Żandarmerię Wojskową grupy SGO Gdańsk do wspólnego udziału w pokazie. Żandarmi zaufali doświadczeniu grupy z Gdańska, włączając ich do organizacji blokady drogowej, odbicia zakładnika i aresztowania podejrzanego.

Nie było to jednak jedyną atrakcją pokazu. Do pomocy uwolnionemu zakładnikowi skierowani zostali ratownicy wyszkoleni w zakresie TCCC firmy Mag-Med, a następnie Ochotnicza Straż Pożarna w Rowach do ugaszenia pozorowanego pożaru.

Porządku podczas pokazu pilnowali funkcjonariusze Policji oraz Straży Gminnej wspierani przez kolegów ze Stowarzyszenia Koalicja Północ.

Pokaz zebrał kilkaset widzów i nagrodzony został gromkimi brawami. Obserwatorów czekały już kolejne atrakcje przygotowane przez środowisko ASG i służby.

Dzięki uprzejmości Żandarmerii Wojskowej, która użyczyła swojego sprzętu i kierowców do pokazu grupy SGO Gdańsk, widzowie mogli kolejny raz przyjrzeć się akcji aresztowania pozoranta.

Podczas dnia prewencji nie zapomniano również o najmłodszych. Poza setkami zdjęć zrobionymi z funkcjonariuszami i maniakami ASG, Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa oraz Stowarzyszenie Koalicja Północ przygotowały konkursy z nagrodami.

Impreza była doskonała okazją do podzielenia się swoją pasją i pozytywną energią. Jak ocenił Przedstawiciel Stowarzyszenia Koalicja Północ „[i]Otworzyliśmy ludziom nowy horyzont na airsoft i powoli przestaniemy być postrzegani jak duże dzieci , a raczej jako partnerzy w różnych przedsięwzięciach (…)[/i]”. Słowa te potwierdza ogromne zainteresowanie atrakcjami zorganizowanymi przez środowisko ASG oraz uznanie jakie zyskało to zarówno u widzów, służb mundurowych jak i organizatorów którzy oficjalnie zaprosili uczestników na Dzień Prewencji 2012.

Pragniemy podziękować
gunfire.pl
za ufundowanie nagród w konkursie oraz wsparcie sprzętowe
ekipie fotograficznej
za profesjonalną oprawę fotograficzną imprezy

SGO Gdańsk kieruje specjalne podziękowania dla firmy Spinake.pl, która przygotowała dla grupy znakomite naszywki identyfikacyjne.

GALERIA ZDJĘĆ:
zobacz