Formacja SGO

20111022 STORM Team Rapid Deployment – pilot ligi ASG w trojmieście

W dniach 22-23.10.2011 w Gdyni odbyła się kolejna edycja festiwalu sportów ekstremalnych Gdynia Kolibki Adventure Days. W ramach tej imprezy do zorganizowania turnieju ASG poproszony został Ramirez z grupy KP SGO Gdańsk.

Image

Pilot Ligi ASG to kolejna forma promocji airsoftu. Znakomite warunki terenowe Kolibek, obecność mediów oraz solidni partnerzy byli gwarancją powodzenia tego projektu. Jednak świadomość fiaska podobnych przedsięwzięć i braku przychylności części środowiska do prób wdrażania sportowo-komercyjnej wersji airsoftu wywoływała dosyć sporą presję. Na szczęście dzięki zaangażowaniu i pozytywne energii wszystkich uczestników możemy śmiało zaliczyć tą próbę do udanych i już podejmować kolejne kroki ku realizacji następnych odsłon Ligi ASG” – Ramirez.

Start turnieju został zaplanowany na godzinę 10:00 jednak z powodu szybszego rozpoczęcia wyścigu Destruction Derby, organizatorzy przesunęli rozpoczęcie imprezy o godzinę. Przy okazji w ramach rozluźnienia przed rywalizacją uczestnicy mogli przyjrzeć się wyjątkowo emocjonującej „bitwie samochodowej”.

Image
Bo liczy się dobra zabawa i adrenalina

Image
A w obozie przygotowania pełną parą

Do konfrontacji stawiły się 4 czteroosobowe zespoły ASG: Gdyńskie Oddziały Operacyjno Desantowe G.O.O.D. (Gdynia), Rednecks (Hel i okolice), Ekipa (Trójmiasto) oraz Task Force (Gdańsk).

Image
W międzyczasie, gdzieś w Kolibkowym parku…

Image
Biurokracja, czyli airsoftowy spis powszechny.

Po krótkiej rozgrzewce uczestnikom przedstawiona została pierwsza dodatkowa atrakcja turnieju. Dowódcy drużyn wybrać mieli 2 swoich najlepszych zawodników do rywalizacji na strzeleckim „torze komandosa” – jednej ze stałych atrakcji Kolibki Adventure Park. Do przejścia w asyście instruktorów DOT Tactical było 16 punktów strzeleckich. Każdy uczestnik używał swojej repliki ASG (była to pierwsza sytuacja gdzie na torze nie używano markerów paintballowych). Po zapowiedzi przez organizatora konkursu strzeleckiego na miejscu prawie od razu pojawiły się ekipy telewizyjne (min. Polast News, TVN24 i trojmiasto.tv):

Materiał o turnieju zaczyna się od 2:15

Zwycięzcami rywalizacji strzeleckiej na torze komandosa okazali się nie oczekiwanie przedstawiciele „Rednecks”: Majkiki i Killer. Przejście toru zajęło im 3:04 min. co dało ponad 1,5 min przewagę na kolejną w rankingu „Ekipą”. Zwycięski buddyteam otrzymał nagrodę specjalną w postaci vouchera na atrakcje Kolibki Advanture Park.

Image
Początek wydawał się łatwy

Rywalizacja turniejowa drużyn przeniosła się na arenę. Aby nadać walce bardziej strategiczny i dynamiczny charakter wprowadzono ograniczenia mocy replik (450 FPS), limit bb (1 high cap lub kilka low/mid capów), a na rozstrzygnięcie potyczki przewidziano max 10 min. Zaletą terenu były urozmaicenia w postaci wraków samochodów, bunkru, murków, osłon i małych budynków.

Image
Mistrz parkowania 2011

Image
„Ekopunkt” obronny

Image
King of the hill

Image
Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej

Image
Jak mawiał Sun Tzu: Szybkość jest duszą wojny

Turniej obfitował w wiele ciekawych akcji. Jedna z potyczek została rozstrzygnięta przez indywidualną operację reprezentanta Rednecs, który w pojedynkę wyeliminował cały zespół przeciwnika.
Image
Cwany Redneck Majkiki

Bezkonkurencyjny okazał się Gdański Task Force, który zakończył wszystkie rywalizację bez jakichkolwiek strat własnych. Zgranie tego zespołu zrobiło ogromne wrażenie na instruktorach DOT Tactical i Kolibki Adventrue Park, którzy sędziowali potyczki S.T.O.R.M. Team Rapid Deployment.
Image
Task Force w akcji

Na zakończenie turnieju, wszyscy zawodnicy mogli wziąć udział w krótkim kursie taktyczno-strzeleckim zorganizowanym przez DOT Tactical. „W zamyśle impreza nie miała być klasyczną strzelanką tylko okazją do stworzenia i sprawdzenia dynamicznej taktyki grupowej, nabycia nowych umiejętności i wiedzy. Staraliśmy się to osiągnąć po przez konkretne zasady rywalizacji na arenie, turniej strzelecki i szkolenie taktyczne, które było dla dużej ilości osób pierwszym kontaktem z profesjonalnymi instruktorami” – Ramirez.

Image

Oficjalne wręczenie nagród dla zwycięzców odbyło się przy udziale organizatorów oraz partnerów imprezy.
Image

ZWYCIĘZCY STORM TEAM RAPID DEPLOYMENT:
Task Force (w składzie Micky119 – Dowódca, Miki 88, Cichy, Gunar)

NAJLEPSZY STRZELEC TURNIEJU:
Gunar – Task Force (6 trafień)

ZWYCIĘZCY KONKURSU STRZELECKIEGO NA „TORZE KOMANDOSA”
Rednecks w składzie Majkiki, Killer

ORGANIZATORZY:
KP SGO Gdańsk
Kolibki Adventure Park

PARTNERZY:
DOT Tactical
Koalicja Północ
Trójmiasto.pl

SPONSORZY:
Kolibki Adventure Park
The North Face

MEDIA:
tabodesign.com
trojmiasto.pl
Polsat News
naszemiasto.pl
Mateusz Dębowski

GALERIA ZDJĘĆ:
https://picasaweb.google.com/1133704405 … otLigiASG#
RELACJE ZEWNĘTRZNE:
http://aktywne.trojmiasto.pl/Osobowka-p … 52478.html