Formacja SGO

Ładownice pistoletowe Red River

Konstrukcja

Do budowy głównych elementów ładownicy użyto kydexu oraz cordury, czyli bardzo dobrze znanych i sprawdzonych materiałów wykorzystywanych w wyposażeniu wojskowym przeznaczonym do silnej eksploatacji. Kydexowy element ma na celu usztywnienie całości konstrukcji i stanowi on dolny oraz boczny fragment ładownicy, podczas gdy cordura stanowi przedni oraz tylni panel mocujący. Ładownia montowana jest w systemie MOLLE oraz posiada możliwość montażu innej ładownicy na przodzie.

Oba te materiały połączone są za pomocą odpowiednio przeplatanej gumy, której zacisk można regulować za pomocą stopera. Element ten pozwala na przystosowanie do magazynków pistoletowych każdego rodzaju, jak i wykorzystanie jej do przechowywania wyposażenia podręcznego, takiego jak latarki, multitoole lub składane noże.

Ładownice wykonywane są zawsze z najwyższej jakości materiałów, dodatkowo producent oferuje kilka wariantów kolorystycznych. Występują również ładownice do systemów broni ak, m16 oraz mp5 .

Użytkowanie

Ładownica firmy Red River łączy w sobie najlepsze elementy ładownicy kydexowej oraz wykonanej z cordury. Dzięki zastosowaniu polimeru zyskuje ona na sztywności, co powoduje iż ładownica pusta nie zapadnie się do środka oraz mocno przytrzymuje magazynek w miejscu, natomiast cordura zmniejsza wagę, oraz użycie jej do montażu w systemie molle powoduje znaczne zmniejszenie profilu ładownicy.

Dzięki sztywnej konstrukcji oraz obniżonemu profilowi,nadaję się ona idealnie do skrytego przenoszenia magazynków lub innych elementów wyposażenia na pasie pod wierzchnim ubraniem. Sprawdzi się również na kamizelkach taktycznych.

Wygodę oraz funkcjonalność tego rodzaju ładownicy docenili m.in. zawodnicy IPSC.

Podsumowanie

Ładownica firmy Red River jest idealna do przechowywania rzeczy potrzebnych pod ręką zarówno w codziennych pracach, jak i w ciężkim treningu. W dodatku jej otwarta konstrukcja nadaję się idealnie do działań w warunkach CQB.

DooK