Formacja SGO

20160528 Warriors Run – I miejsce Mario (SGO Gdańsk)

Dnia 28.05.2016 w Gdańsku Brzeźnie odbyła się pierwsza edycja biegu Warriors Run poświęcona pamięci zmarłego na misji w Afganistanie żołnierza 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina Pawła Ordyńskiego.

Organizatorem biegu była Iwona Guzowska oraz st. kpr. Jacek „Diabeł” Wiśniewski – kolega tragicznie zmarłego żołnierza.

Dystans biegu wynosił ok. 7 km. Większość trasy przebiegała plażą, tylko ostatni etap z dwoma punktami zadaniowymi (strzelnicą i punktem sprawnościowym) znajdował się na terenie Parku Brzezieńskiego – natomiast meta biegu zlokalizowana była na falochronie wejścia do Partu w Gdańsku. Sądziami na punktach kontrolnych byli żołnierze 12 Brygady oraz byli żołnierze jednostki specjalnej GROM.

13308138_250603541971151_4271789686386498704_o

Był to bieg zdaniowy – po drodze trzeba było wykonać szereg ćwiczeń fizycznych takich jak pompki, brzuszki, delfinki, przenoszenie ciężarów  – wszystko w falach Zatoki Gdańskiej. Dodatkowym utrudnieniem była znajomość podstawowych informacji o Pawle Ordyńskim i wojsku polskim. Pytania były zadawane podczas wykonywania ćwiczeń, na zmęczeniu, w sytuacji gdy zawodnik skupiał się na wykonaniu ćwiczenia musiał jednocześnie wykazać się jasnością umysłu.

Nasza grupa pięciu zawodników: Gruby, Marek Jakuza, Laki i ja wystartowała jako ostatnia. Do pewnego momentu trzymaliśmy się razem, jednak później rozciągnęliśmy się na trasie – w zależności od tego kto jaką miał w danym dniu formę. Główny ciężar biegu polegał przede wszystkim na tym, że prawie cała trasa przebiegała plażą. Morderczy wysiłek dla nóg, dawał się we znaki. Jeżeli jeszcze ktoś zarobił dodatkowe ćwiczenia to naprawdę szło się nieziemsko zmęczyć. Gruby wyforsował się na początku do przodu, ale tuż przed molem udało mi się go dogonić i na zadanie na RIB-ie wszedłem już przed nim. I tak zostało już do końca. Po drodze mijałem wielu zawodników  z teamów startujących przede mną. Na metę wbiegłem jako pierwszy z naszego zespołu, 30 sekund po mnie wbiegł Gruby a po minucie kolejny nasz zawodnik.

DSC_2316

Myślę, że zaprocentowały nasze czwartkowe treningi biegowe z obciążeniem po plaży. Udało mi się wygrać i „zgarnąć” wspaniałą nagrodę w postaci zegarka Garmin tactics Bravo – posiadający niezliczoną ilość funkcji zarówno dotyczących różnych aktywności fizycznych jak bieg,  jazda na nartach, nurkowanie, pływanie czy skoków spadochronowych. Od teraz będzie to zapewne nie nieodłączny partner moich treningów.

Chciałbym również zauważyć, iż pomimo pierwszej edycji biegu udało się organizatorom dopiąć wszystkie niezbędne szczegóły i w efekcie końcowym nie było żadnych nieporozumień czy problemów na trasie.

13268259_247486608949511_9142627408682872132_o

Odbyła się też edycja nocna  biegu – niestety nie brałem już  w niej udziału  – niech inni mają szansę wykazanie się i walczenia o tak wspaniałe nagrody.

Mario

Zdjęcia:

Anna Boniecka