Formacja SGO

20170518 V bieg o Puchar Dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych

18 maja w Gdyńskim Porcie Wojennym odbyła się V edycja biegu o puchar Dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych na dystansie 5 mil morskich. Wstęp na imprezę mieli żołnierze zawodowi oraz zaproszeni goście. Na starcie stawiło się ok 500 uczestników, w tym dwóch reprezentantów SGO. Bieg odbył się w formie klasycznego biegania przed siebie, wiec szybko zostało zweryfikowane, że nie jest to nasza koronna dyscyplina.
Jak już wspomniałem na początku bieg był na dystansie 5 mil morskich, czyli po przeliczeniu na metry było to 9260 m. Trasa była zaplanowana na 2 pętle po porcie wojennym, dzięki czemu można było pooglądać zacumowane okręty.
Pogoda była bardzo przyjemna bo ok 24°C.
Po ustawieniu się w pierwszej linii zaczęliśmy klasycznie jak to zwykle robimy ogień od samego początku, a później w myśl zasady: „jakoś to będzie”. I rzeczywiście udało nam się biec ok 300 m w czołówce, a później sukcesywnie byliśmy doganiani i przeganiani przez klasowych biegaczy ulicznych. Po pierwszej pętli Mario był troszkę za mną, ale dzielnie walczyliśmy o utrzymanie lokat aktualnie zajmowanych. Po dobiegnięciu na metę okazało się że jestem sklasyfikowany w pierwszej 40-stce, a Mario 50-stce biegu o puchar DoB. Na zakończenie biegu zdaliśmy sobie sprawę, że jednak dużo lepiej idzie nam na biegach z przeszkodami i w tej formule będziemy częściej występować. Mimo wszystko był to bardzo dobry trening i mała odskocznia od tego jak wyglądają nasze regularne treningi. Fajny bieg, ciekawi ludzie (m.in. zwycięzca maratonu na biegunie północnym oraz mistrz świata weteranów w maratonie) oraz specyficzny trepowski klimat.