Formacja SGO

20180326 Zawody strzeleckie SGO MoST „SMS1”

Formacja SGO wielokrotnie organizowała Wielobój, którego jedną z konkurencji było strzelectwo. Jednak po raz pierwszy z okazji swoich 8 urodzin, SGO podjęło się współorganizacji zawodów strzeleckich. SGO MoST Shots I to wspólna inicjatywa SGO i obiektu szkoleniowego MoST – Modułowa Strzelnica Taktyczna w Gdyni.

Zawody odbyły się 25 marca 2018, udział wzięli członkowie SGO Gdańsk, SGO Wrocław, SGO Śląsk oraz pasjonaci strzelectwa i jednostek specjalnych. SGO MoST Shots I były zorganizowane zgodnie ze Standardem Certyfikacji Strzeleckiej US Army, strzelanie odbywało się do specjalnych tarcz M16A1, przywiezionych przez zagranicznych instruktorów.

DSC05119

Głównym partnerem i współorganizatorem była Modułowa Strzelnica Taktyczna, która jest dostosowana do prowadzenia treningów strzeleckich ze stałych i zmiennych linii otwarcia ognia oraz przy różnych scenariuszach wykorzystujących ruchome tarcze, pełne lub częściowe zaciemnienie, kontrolowane zadymienie oraz efekty dźwiękowe. Kolejnym partnerem zawodów byli zagraniczni instruktorzy, którzy na co dzień są operatorami firmy typu PMC. W trakcie zawodów pełnili rolę sędziów, zaś po zawodach zaprezentowali wykorzystywany przez siebie sprzęt oraz techniki strzeleckie.

DSC05170

DSC05146

DSC_0209

W zawodach wystartowało 30 osób, najważniejsze miejsce na podium zdobył zawodnik gospodarzy – Mario (SGO Gdańsk), drugie oraz trzecie miejsce zajęli reprezentanci SGO Wrocław, w kolejności Kocur i Green.

SGO MoST Shots I za nami, ale przed nami kolejne serie zawodów w trakcie, których będzie można spróbować swoich sił w konkurencjach wzorowanych na standardach kwalifikacyjnych do policyjnych i wojskowych jednostek specjalnych.