Formacja SGO

20200125 wykład Psy bojowe w siłach specjalnych SOF Project

SITUATION: były oficer JW GROM, twórca i pierwszy dowódca sekcji K9 poprowadził wykład w zakresie Psy bojowe w siłach specjalnych”

ACTION: 4 członków SGO Gdańsk zjawiło się w pełnym oporządzeniu w formie asysty tematycznej

LOCATION: Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

TIME: 160025JAN20-190025JAN20

REACTION:

Dzięki uprzejmości organizatorów mieliśmy możliwość wzięcia udziału w prezentacji „Psy bojowe w siłach specjalnych” – wykładu z twórcą K9 GROM Krzysztofem Puwalskim (reprezentującego obecnie firmę SOF Project). Zostaliśmy wprowadzeni w historię wykorzystania psów w czasie działań bojowych od dawnych czasów do współczesnych. Autor z perspektywy twórcy i pierwszego dowódcy sekcji psów bojowych opowiedział również o swoich unikatowych doświadczeniach wyciągniętych, ze współpracy z takimi jednostkami jak ODA, Seals czy GSG9.

W dalszej częsci omówione zostały takie aspekty jak właściwy dobór ras psów (owczarki belgijskie i holenderskie), cechy psychofizyczne najlepszych psów, przygotowanie opiekunów i trenerów, różnice w przygotowaniu psów do pracy w policji i jednostkach specjalnych wojska.

Dowiedzieliśmy się również o procesie szkolenie psów do użycia przez sekcje bojowe, prowadzenie przez opiekuna jak i pozostałych członków sekcji. Wisienka na torcie, była możliwość obejrzenia archiwalnego video z efektu szkoleń pierwszych psów dla JW GROM.

Odsłon spotkań z Krzysztofem Puwalskim będzie więcej i jak zapewniał, kolejne wykłady będą rozszerzane o nowe treści. Polecamy!

IMG_20200125_190855