Formacja SGO

20200822-23 Podsumomwanie rekrutacji do SGO Wrocław I/WR/20

SITUATION: Intro do SGO Wrocław
ACTION: 4 uczestników oddziału „ROOKIE” w tym jeden
anglojęzyczny, realizowało zadania przekazywane przez
C2
LOCATION: Rudawy Janowickie
TIME: 220700SIE20 – 231300SIE20
REACTIO8:

Głównym zadaniem było rozpracowanie lokalnej siatki terrorystycznej. Pierwsze co czekało na uczestników to rozkodowanie informacji o lokalizacji lokalnego agenta. Miało to umilić podróż z Wrocławia. Rodzaj szyfru został prawidłowo rozpoznany, lecz brakło precyzji do odczytania wiadomości, co skutkowało przeszukiwaniem Janowic Wielkich. Po odnalezieniu właściwego człowieka, zespół ruszył do kolejnych osób, które mogły udzielić im informacji na temat lokalnych terrorystów. Ponieważ teren działań był górzysty, należało sprawdzić sprawność fizyczną uczestników. W tym celu wykorzystano Test Sprawności Fizycznej obowiązujący w Wojsku Polskim.

Kolejne części informacji zespół uzyskał po wykonaniu zadań wysokościowo-wspinaczkowych, które obejmowały: zjazd na linie około 35 m, podejście na linie 20 m oraz wspinaczka w skale.

Komplet informacji pozwolił na zlokalizowanie bazy terrorystów, która mieściła się w zamku Bolczów. Tylko po co instrukcja do rozbrajania bomby??
Ponieważ z danych wywiadu wynikało, iż baza aktualnie jest opuszczona, a spodziewane przybycie przeciwnika nastąpi około 00:00, oddział „ROOKIE” wykonał rozpoznanie zamku.

Kolejne zadanie polegało na przeniknięciu do bazy w okienku 00:00 – 02:00, konkretnie do spiżarni i zagwizdanie w pozostawiony tam gwizdek. Terroryści czuli się bezpiecznie na swoim terytorium, dlatego operowali głównie światłem latarek, a większość dźwięków traktowali jako psikusy zmęczonych umysłów po całym tygodniu knucia przeciwko światu. Około 1:40 dźwięk gwizdka sygnalizuje wykonanie zadania, jednak jednocześnie aktywuje bombę. Zespół zostaje podzielony na 2 teamy jeden na wieży z instrukcją do rozbrajania bomby, drugi bezpośrednio przy bombie. Komunikacja drogą radiową.
Około 03:00 po fajerwerkach związanych z nierozbrojeniem bomby, przyszedł czas na sen. Około 04:00 lokalne OSP włączając syreny dało do zrozumienia, że też się bawią tej nocy. Około 05:00 pobudka i ewakuacja z zamku.

Po śniadaniu na dobrze znanym terenie „Zielonej Doliny” nastąpił wymarsz do ostatniej lokalizacji podczas intro. Po drodze na zespół czekała jeszcze przeprawa wodna oraz zadanie z nawigacji. Na koniec, kiedy zmęczenie i niewyspanie dawało się we znaki przyszła kolej na zajęcia z podstaw TCCC oraz pozycji strzeleckich.

Dystans pokonany przez jednego uczestnika z uwzględnieniem TSF: 25-30 km