Formacja SGO

20201015 trening strzelecki na Shooting house MoST

Wprowadzenie napisane jest w formie analizy misji (METT-T) z podzielonymi podpunktami. Lektura pozwoli przyswoić układ najważniejszych informacji przy misjach. Relacja z działań napisana jest w formie 5 punktowego rozkazu bojowego (OPORD) w formie przeszłej.

SYTUACJA

W związku z możliwościa odbycia szkolenia strzeleckiego w shooting house (360 stopni linia otwarcia ognia) wydzieliliśmy z SGO Gdańsk  instruktora oraz 8 osobową drużynę do odbycia zaawansowanego treningu.

MISJA

Nauka strzelectwa w warunkach CQB z użyciem broni palnej.

PRZECIWNIK/CYWILE

Celami są czarne tarcze strzeleckie “francuz”

Celami no-shoot są białe tarcze strzeleckie typu “francuz”

SIŁY WŁASNE

Skład stanowią członkowie SGO Gdańsk po przeszkoleniu strzeleckim.

TEREN

Obiektem działań jest Modułowa Strzelnica Taktyczna z indywidualnie skonfigurowanymi kulochwytami shoot house, kulochwytami mobilnymi oraz drzwiami do ćwiczeń breachingu.

ZADANIA

Powtórzenie zasad BHP (BLOS)

Ćwiczenie manuala z użyciem broni krótkiej i długiej

Ćwiczenia poruszania indywidualnego i sekcji w warunkach CQB

Ćwiczenia technik dynamicznych

REALIZACJA

ETAP I

Trening rozpoczął się od przypomnienia zasad BHP (BLOS) i podstaw manuala (dobycie broni, wymiana magazynków, usuwanie awarii). W ramach wewnętrznej rywalizacji część osób wykonywała te czynności na czas.

ETAP II

Niko przedstawił budowę toru oraz strefy, w których można oddawać strzał z bliskiej odległości. Pierwsze wejścia wykonywaliśmy indywidualnie bez załadowanej broni i przy czerwonym oświetlaniu (zakaz strzelania). Następnie podzieliliśmy się na dwa czteroosobowe zespoły i wykonywaliśmy wejścia na sucho w sekcjach ogniowych. Trening na ostro rozpoczeliśmy od przestrzelenia strzelbą zawiasów oraz obserwacją zachowania naboju po przebicu drzwi (wpływ na trajektorię lotu).

ETAP III

Każdy wykonał 3 indywidualne przejścia shooting house z użyciem Glock 17 pod nadzorem instruktora. Podczas przejścia pilnowane było właściwe wykonywanie technik takich jak wykrajanie kątów i wykorzystywanie osłon.

ETAP IV

Po zmianie ustawienia celów przeszliśmy do dynamicznego wejścia do pomieszczeń z użyciem pistoletów maszynowych i karabinków. Doszły elementy strzelania w ruchu oraz  celów zasłoniętymi zakładnikami.

Na koniec przećwiczyliśmy wejścia do pomieszczeń w zespołach dwu i trzyosobowych.

LOGISTYKA I ZABEZPIECZENIE

Umundurowanie: cywilne

Wyposażenie indywidualne: CQB-LD i CQB-SD

Wyposażenie sekcji: HK MR223, HK MP5 mod 5, PM 63, Glock 17, AR15 różnych typów

DOWODZENIE

Instruktor: Niko

Uczestnicy: Mazi, Snake, Marek, Ram, Demi, Siwy, Iskra, Kruk

Photo_1603050134993

Relacja: Ram
Zdjęcia: IW