Formacja SGO

Rękawice Helikon-Tex All round tactical i Rangeman

 W ofercie HTX Range znajdziemy cztery pary rękawic ale z racji, że część z nich ma zbliżoną charakterystykę to skupimy się na trzech modelach.

All round fit tactical

to podstawowy model rękawic o uniwersalnym zastosowaniu. Cechuje je duża oddychalność. Krój i wykonanie na wysokim poziomie. Zdecydowanie gorzej jest z trwałością materiału. Mimo, iż użyto materiału bardzo dobrej jakości, to jednak niszczy się on dosyć szybko po zewnętrznej stronie przy kontakcie z rzepem, a zabrudzenia są trudno spieralne (w szczególności smary i oleje). Syntetyczna skóra nie daje też zbyt pewnego chwytu, który byłby oczekiwany od sprzętu strzeleckiego.

All round Tactical i Range Tactical

są rozwinięciem dla tych podstawowych rękawic (skupimy się na cechach drugiego modelu). Dobór materiałów jest podobny, a różnice w kroju minimalne (bardziej trwały materiał na zgięciach palców). Kolejną różnicą jest rzep na mankiecie, dodanie pętelki z paracordu i zakończenie końcówek palców materiałem dobrze współpracującym z ekranami dotykowymi. Rękawice All round występują w wersji czarnej oraz brązowo zielonej, Range Tactical dodatkowo w kamuflażu Multicam i Wildwood.

Rangeman

Zdecydowany faworyt kategorii. Rękawice o prostym kroju, ale znakomicie połączonych materiałach. Zewnętrzna część wykonana jest z przewiewnego nylonu, z kolei wewnętrzna z trwałej skóry kangura. Zapewniają pewny chwyt broni i płynność przy czynnościach manualnych. Regulacja solidnym rzepem typu gripper, pętla z paracordu do zawieszania i bezproblemowa obsługa smartfonów. Do minusów zaliczyć można tylko zbyt grube końcówki palców (lepsza ochrona kosztem komfortu).