Formacja SGO

20220922 Współorganizacja warsztatów i scenariuszy zadaniowych K9 na TCCC Paramedyk

SIZE: SGO Ślask (3), SGO Warszawa (1), Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych (2), FEN K9 Med (2)
ACTIVITY: wspólna realizacja punktu zadaniowego na zawodach TCCC Paramedyk by SPKP Gdańsk z CSWS i FEN, organizacja warsztatów K9, promocja wyposażenia ratowniczego Resqline
LOCATION: Trójmiasto
TIME: 18SEP22-22SEP22
REACTION: dzięki współpracy z instruktorami Centrum Szkolenia Wosjk Specjalnych i FEN K9 Med mieliśmy okazję realizować punkt zadaniowy w trakcie zawodów paramedycznych wojskowych i policyjnych jednostek specjalnych. Scenariusz, który realizowaliśmy obejmował m.in. procedurę tracheotomii, wound packing, zabezpieczenie masywnego krwotoku u pas oraz odbarczanie.

Zadanie realizowane w ramach Stacji: Zespół QRF został zadysponowany do wsparcia szpitala polowego na terenie oblężonego kompleksu huty AZOVSTAL. Dane przekazane zespołowi: szpital ma bardzo dużą ilość poszkodowanych, małą ilość personelu medycznego i jeszcze mniej wyposażenia.
Zespół zabezpieczenia logistycznego dostarczył zrzutem, trzy kompletne trauma Wall w pełni skonfigurowane i wyposażone. Jeden internistycznie, drugi ortopedycznie i trzeci chirurgicznie. Zadaniem było dostanie się do podziemi i oczekiwanie na łącznika, który przeprowadzi zespół QRF kanałami do szpitala polowego, w którym przejdzie pod dowodzenie pułkownika XXX ordynatora tamtejszego szpitala i będzie wykonywał jego polecenia, chyba że…. nastąpi sytuacja, w której trzeba będzie działać autonomicznie.

Zdjęcia i video: Policja.pl