Formacja SGO

20221016 Uczestniczyliśmy w zawodach w strzelectwie taktyczno-bojowym”Operacja Afganistan”

Size: 1 (SGO Gdańsk), 1 (SGO Warszawa) 40 (inni uczestnicy)
Activity: zawody w strzelectwie taktyczno-bojowym „Operacja Afganistan” w formule ITS (International Tactical Shooting)
Location: Strzelnica Bielsk Podlaski
Time: 16OCT22
Reaction:
Pomysłodawcą zawodów jest były operator JW GROM prowadzący firmę CQB Szkolenia. Zmagania składały się z 4 torów, inspirowanych wydarzeniami w trakcie operacji Navy SEALS „Red Wings”.

Tor „Sawtalo Sar”: 1Gun. Obowiązkowy plecak z obciążeniem 20 kg. Opuszczenie „śmigłowca” i ostrzał celów z nasypów i wzgórz w postawach stojących, klęczących i leżących. Wspinaczka z użyciem liny. Strzelanie na średnich i długich dystansach.

Tor „Barracuda”: 3Gun z elementami breachingu. Eliminacja celów z zakładnikami na krótkich dystansach. Wyważanie drzwi z użyciem strzelby (przystrzelanie klamek i zawiasów) i młota.

Tor „Escape”: 2Gun. Uwolnienie z założonego na głowę worka i eliminacja celów na bliskich dystansach w killing house. Pobranie plecaka i marsz z eliminacją celów na średnich dystansach w przestrzeni otwartej. Symulacja postrzału, aplikacja opaski uciskowej i ostrzał celów na krótkich dystansach z jednej ręki w terenie zalesionym.

Tor „Contact”: 2Gun. Obowiązkowy plecak z obciążeniem 20 kg. Cele na małych i średnich dystansach, narzucona dynamika ruchu i pokonywanie obszaru zygzakiem.