Formacja SGO

20221120 Ukończyliśmy zamknięte szkolenie CQB ARES Games z operatorem SPKP Gdańsk

SIZE: 7 (SGO Gdańsk), 7 (SGO Warszawa), 4 (Rekruci OPS12)
ACTIVITY: zamknięte szkolenie CQB (działania bojowe, działania realizacyjne, działania kontrterrorystyczne) z operatorem SPKP Gdańsk
LOCATION: Strzelnica Playground, Gdynia
TIME: 20NOV22
REACTION:

Było to zamknięte szkolenie dla sekcji bojowych SGO Gdańsk i Warszawa. 18 operatorów cywilnych to bardzo dużo jeśli chodzi o ten rodzaj szkolenia. Podzieliliśmy się na 3 grupy. Starałem się być wszędzie i kontrolować zadany temat. Nie jest to łatwe, przed działaniami dogadałem z dowódcą SGO Gdańsk i jego zastępcą ich pomoc w prowadzeniu szkolenia.

Etapy szkolenia


Pokaz i omówienie wejścia do pomieszczenia
I etap – pojedyncze wejścia do pomieszczeń ( drzwi otwarte ) z uwzględnieniem pracy nóg plus działanie na zasłonie ( karabinek )
Pokaz i omówienie rozejścia się w pomieszczeniu
II etap – wejście do pomieszczenia pojedynczo i dwójkami, rozejście, omówienie rozejść w pomieszczeniu
pokaz i omówienie kilku metod otwarcia drzwi zamkniętych
II etap – pokonanie otworu drzwiowego
Pokaz i omówienie wejść do zamkniętego pomieszczenia
III etap – wejścia do zamkniętego pomieszczenia w dwójkach i trójkach, rozejście, omówienie rozejść w pomieszczeniu


Grupa szybko adaptowała się do zajęć i fajnie im wychodziło także z tytułu ilości osób przyspieszałem temat szkolenia. Poza tym tylko 4 osoby były pierwszy raz na tego typu szkoleniu i całkiem sprawnie wykonywali zadania.


Pokaz i omówienie pracy w sekcjach czteroosobowych
IV etap – wejścia do pomieszczeń w sekcjach 4 osobowych ( drzwi otwarte, drzwi zamknięte ), rozejście, omówienie rozejść w pomieszczeniu
Pokaz i omówienie rozejść w pomieszczeniu
V etap – ustawienie operatorów w pomieszczeniu od moment wejścia do momentu ustawienia by jeszcze raz sobie poukładali w głowach
pokaz i omówienie pracy przy użyciu strzelby gładkolufowej
Pokaz i omówienie wydawania komend i kajdankowanie do tego omówienie gradacji użycia środków przymusu bezpośredniego
Omówienie planowania działania bojowego
VI etap – wstęp do planowania realizacji
VII etap – zaplanowanie i realizacja zadania bojowego, działanie w wyznaczonych sekcjach bojowych

Cieszę się, iż mogłem prowadzić zajęcia dla grupy osób, które interesują się i czynnie działają by zgłębiać tajemnice czarnej taktyki. Większość chłopaków ma naprawdę fajnie opanowane poruszanie się i umiejętności wejścia do pomieszczeń natomiast całość musi popracować nad zgraniem i umiejętnością poruszania się po pomieszczeniach. Bardzo dobrze operują bronią podczas przemieszczania się pod i w pomieszczeniach.

Podczas realizacji zadania wykazali się inwencją twórczą. Szturm przeprowadzony zgodnie z wcześniej ustalonym planem przez każdą sekcję. Punkt po punkcie realizowali zadanie, które wcześniej ustalili. Miło popatrzeć jak ekipa działa z determinacją i poświęceniem.
Reasumując świetni ludzie, którzy w wolnym czasie ciężko trenują by powiększać swoją wiedzę taktyczną, strzelecką. Szkolą się u wielu instruktorów i czerpią to co najlepsze.

Relacja: organizator (Partyzant, ARES games)