Formacja SGO

20230903 Komunikat o selekcji SGO „OPS13”

SYTUACJA, czyli co się dzieje.

Specjalne Grupy Operacyjne (SGO) organizują Ogólnopolską Selekcję (OPS). Udział w wydarzeniu jest pierwszym krokiem do dołączenia do naszej organizacji.

MISJA, czyli jaki jest cel.

Selekcja ma na celu sprawdzenie potencjału kandydatów i umiejętności współpracy w grupie. Aktywność grupy jest sumą zaangażowania jej członków. Zależy nam na długotermiowej i aktywnej współpracy. Misją selekcji jest wybór osób, z którymi będziemy mogli wspólnie rozwijać się na treningach, szkoleniach, zawodach i symulacjach.

REALIZACJA, czyli kolejność zadań.

03/09/-20/11/2023 Uzupełnij formularz rejestracyjny OPS13.
25/11-26/11/2023 Weź udział w wydarzeniu OPS13 w Gdyni.
2023-2024 Uczestniczy w kursie bazowym i szkoleniach specjalistycznych.

LOGISTYKA, czyli co sobie przygotować.

Do udziału w OPS13 wystarczający jest ubiór cywilny oraz podstawowe wyposażenie turystyczne (m.in. plecak, latarka). Od uczestników nie jest jest wymagana żadna wiedza specjalistyczna, czy uprawnienia.
Możesz przystąpić do OPS jeżeli jesteś osobą posiadająca polskie obywatelstwo, nie karaną oraz o ogólnie dobrym stanie zdrowia.
Szczegółowe informacje odnośnie zalecanego wyposażenia, miejsca selekcji wysyłamy mailowo zarejestrowanym i opłaconym uczestnikom. Więcej informacji w formularzu rejestracyjnym.

DOWODZENIE, czyli kilka słów o nas.

SGO jest nieformalną organizacją pasjonatów wojsk specjalnych. Działamy od 2010 roku i mamy charakter ogólnopolski (Oddziały w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Śląsku, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu). Realizujemy się poprzez wspólne szkolenia taktyk, techniki i procedur, udział w symulacjach operacji specjalnych, rywalizację w zawodach sportowych (takich jak GROM Challenge, Formoza Challenge, Bieg Morskiego Komandosa, Harpagan), i medycznych (Medcon, Wintertide i inne).
Nie szykujemy się do wojny. Do tego powołane są właściwe instytucje.
Nie rekonstruujemy jednostek i ich wyposażenia. Sprzęt dobieramy pod własne potrzeby i warunki działania.
Cenimy niezależność od zewnętrznych struktur, samodyscyplinę, inicjatywę oraz działania niekonwencjonalne. Powodem do naszej dumy jest fakt, że część z naszych członków służy w policyjnych i wojskowych jednostkach specjalnych. Działamy non profit i pokrywamy wspólnie jedynie koszty utrzymania strony i serwera.