Formacja SGO

Gdańsk

Size, czyli ilu nas jest


Oddział SGO Gdańsk tworzy 13 aktywnych osób oraz 8 osób stanowiących rezerwę.
Mamy średnio trzy dychy na karku, kredyt, pracę. Część osób posiada patent strzelecki, KPP, praktykuje bardziej niż w stopniu podstawowym sztuki/systemy walki. Aktywnie działamy przy klubie strzeleckim Modułowej Strzelnicy Taktycznej w Gdyni.

O problemie alkoholowym w oddziale się nie rozmawia. Zamiast króla mamy faraona*. Pierwszej pomocy udziela nam Pan Jezus (PJ)**. Tak jest właśnie w Gdańsku.


Activity, czyli czym się zajmujemy


Oddział specjalizuje się w taktyce, czarnej, zielonej, czerwonej i niebieskiej. Kolory te oznaczają nic innego jak to, że ćwiczymy działania w środowisku miejskim, leśnym, morskim oraz w razie potrzeby jesteśmy w stanie zająć się nie tylko dewastacją mienia, ale również opieką zdrowotną. Często podczas rajdów na obiekty sprawdzamy umiejętności kamuflażu w mieście i topienia się w tłumie (nie topimy się w morzu bo mamy kilku ratowników wodnych).
Ukończyliśmy liczne kursy TCCC, VBSS, TLP, Air Assault, HRT, szkolenia taktyczne i specjalistyczne. Zwyciężyliśmy w zawodach Formoza Challenge, GROM Challenge, Bieg Morskiego Komandosa, GF Point, Harpagan i innych.

Location, czyli gdzie ćwiczymy


Na ironię więcej osób w SGO Gdańsk pochodzi z Gdyni. Siedziba jest tylko umowna, płacimy tu tylko podatki. Nasz rejon działań to Trójmiasto duże i te małe.
Treningi strzeleckie i taktyczne realizujemy na Modułowej Strzelnicy Taktycznej w Gdyni. Miejscem rajdów jest Trójmiejski Park Krajobrazowy, treningi kondycyjne odbywają się w Nadmorskim Parku Krajobrazowym i Kolibki Adventure Park.


Uniforms, czyli jakie umundurowanie stosujemy


Podstawowym kamuflażem używanym w oddziale jest Camogrom/MTP/Multicam. Używamy również jednolitych mundurów w kolorze czarnym i zielonym oraz ubrań cywilnych do działań skrytych.
mn_klimawent_0309 1

Time, czyli od kiedy i jak czesto działamy


Oddział działa nieprzerwanie od 2010 roku. Spotkania odbywają się minimum 2 razy w miesiącu, w najbardziej aktywnym okresie (jesień, zima, wiosna) ćwiczymy nawet 2 razy w tygodniu. Najczęściej ćwiczymy w późnych godzinach wieczornych.


Equipment, czyli jaki ekwipunek używamy


Docelowy ekwipunek (od stóp do głów) stanowią:
buty taktyczne ponad kostkę, pas taktyczny wraz z kabura, zrywana apteczka medyczna z całą zawartością, worek zrzutowy, kamizelka typu JPC, 4xładownice 5,56 mm, 2xładownice 9 mm, plecak 25L+, szalokominiarka, atestowane okulary, kask FAST, aktywna ochrona słuchu, radio 5W z systemem słuchawkowym.
Wyposażenie specjalistyczne oddziału stanowi tarcza balistyczna, taran, szybka lina, drabinka speleo, pojazd osobowy marki Żuk w formie wozu QRF i selekcjonobusu.
SGO-1141

*Ramirez wśród kolegów o innej orientacji nazywany jest Ramzesem.

**bo kto powiedział, że PJ to tylko skrót od Pararescue Jumper. Jeden i drugi ratuje życie.

Nauczyłeś się właśnie z nami formatu meldunku SALUTE. Chcesz nauczyć się więcej? Dołącz do nas.