Formacja SGO

Kraków

Size, czyli ilu nas jest


SGO KORT liczy aktualnie 4 osoby, ale jesteśmy w trakcie otwartej rekrutacji zakończonej selekcją, która zapewne powiększy oddział.


Activity, czyli czym się zajmujemy


Oddział zajmuje się głównie działaniami w terenie otwartym oraz strzelectwem, ale poszerzamy swoje umiejętności także z technik CQC, TC3 oraz technik linowych, aby nie pozostawiać słabych punktów w naszym wyszkoleniu. Nasi ludzie mają za sobą skończone kursy KPP, patenty strzeleckie, w zespole mamy także instruktora strzelectwa.
DSC_2870 [1600×1200]

Location, czyli gdzie ćwiczymy


Nasze treningi odbywają się głównie na terenie powiatu krakowskiego, jednak zdarzają się zorganizowane wyjazdy w teren górski.Uniforms, czyli jakie umundurowanie stosujemy


Naszym umundurowaniem jest głównie polski Camogrom, lecz dopuszczalny jest także brytyjski MTP. Do działań incognito używamy codziennych ubrań w stonowanych ciemnych kolorach.
_MG_2236

Time, czyli od kiedy i jak często trenujemy


Oddział działa od 2013 roku, treningi staramy się przeprowadzać 1-2 razy w miesiącu.


Equipment, czyli jaki ekwipunek używamy


W standardowym wyposażeniu każdego operatora musi znaleźć się: odzież dostosowana do warunków działań, kamizelka typu plate carrier, kask (bump helmet), pas taktyczny, Indywidualna apteczka ze „stazą”, broń długa w systemie AR15 wraz z 4 magazynkami, broń krótka, plecak >25l, okulary balistyczne, aktywne ochronniki słuchu oraz krótkofalówka o mocy 5W. Na ogólnym wyposażeniu oddziału jest taran policyjny, sztywne nosze taktyczne oraz atrapa moździerzy. Do treningów w walce wręcz posiadamy także 5 zestawów gumowych broni: długich, krótkich i noży.
IMG_3862

Właśnie nauczyliśmy się wspólnie formatu meldunku SALUTE. Chcesz nauczyć się więcej? My również. Dołącz do nas, uczmy się razem!