Formacja SGO

OPS12

Rozpoczynamy zapisy na ostatnią w tym roku Ogólnopolską Selekcję (OPS)do SGO. Formularz rejestracyjny znajdziecie TUTAJ. Udział w OPS jest pierwszym krokiem przy rozpoczęciu przygody z nasza grupą. W tej edycji spotkamy się w Karkonoszach.

WHO, czyli kogo szukamy

Jeżeli interesujesz się wojskami specjalnymi, strzelectwem, aspektami taktyki małych pododdziałów w środowisku miejskim i leśnym, medycyną pola walki lub działaniami niekonwencjonalnym to szukamy właśnie Ciebie!

Nie szukamy Rambo. Płeć czy wiek nie mają znaczenia. Nie musisz mieć żadnej wiedzy, najważniejsza jest motywacja, wytrwałość, otwarty umysł i zaangażowanie. Nie ma u nas apeli, obowiązkowego stawiennictwa, czy przełożonych. Jest samodyscyplina, zorientowanie na działanie zespołowe i otwartość na inicjatywę.

WHAT, czyli na czym polega selekcja

Specjalne Grupy Operacyjne tworzy 7 oddziałów rozsianych po całej Polsce. Proces przyjmowania nowych osób prowadzony w formie Ogólnopolskiej Selekcji (OPS). Jest to 24 godzinna gra terenowa podczas, której uczymy podstaw tego co robimy, sprawdzamy jak działasz w zespole i jak radzisz sobie w zróżnicowanych warunkach. Długie marsze, nocowanie w warunkach przygodnych, zadania zespołowe i integracja to główne atrakcje czekające na szlakach parków krajobrazowych.  

WHEN, czyli termin selekcji

5-6.11.2023

WHERE, czyli miejsce selekcji

Karkonosze.

Pamiętaj, że po zaliczeniu OPS trafiasz do oddziału SGO najbliżej miejsca Twojego zamieszkania (chyba, że będziesz miał inne preferencje).   

WHY, czyli dlaczego warto do nas dołączyć

Jesteśmy zespołem, dzielimy się wiedzą i chętnie spędzamy ze sobą czas bez względu na aktywność, miejsce i warunki. Z różnych przyczyn nie podjęliśmy się służby zawodowej ale nie stanowi to dla nas przeszkody w realizowaniu swoich zainteresowań i próbowania militarnych przygód. 

Szkolimy się w zakresie strzelectwa, medycyny pola walki, survivalu, czy działań taktycznych wzorując się na taktykach, technikach i procedurach wojsk specjalnych ALE najważniejszy jest dla nas budowanie więzi podejmując się różnych działań, bo robimy dokładnie to na co mamy zajawkę.  

Zespołowo zwyciężyliśmy na zawodach Bieg Morskiego Komandosa, GROM Challenge, Formoza Challenge, Bieg Katorżnika, Maraton Selekcja, GF Point, Zawodach Ratowniczych MEDCON, Zawodach zespołów ratowniczych Wintertide, zawodach strzeleckich Lekka Piechota i innych ALE zadowoleni jesteśmy nawet gdy zajmiemy ostatnie miejsce, bo liczy się kolega czy koleżanka z zespołu i wspólne dopingowanie do wysiłku.  

Bierzemy udział w szkoleniach specjalistycznych m.in. z użyciem łodzi bojowych, śmigłowców, sprzętu balistycznego. Realizujemy symulacje operacji specjalnych w zakresie rekonesansu specjalnego (SR), działań niekonwencjonalnych (UW) oraz działań bezpośrednich (DA) ALE liczy się dla nas przede wszystkim kreatywność przy planowaniu i zaangażowanie podczas działań bo miejsc i pomysłów jest względna nieskończoność.