Formacja SGO

Poznań

Size, czyli ilu nas jest


6 aktywnych członków w wieku od 18 do 25 lat. Dwa pozwolenia na broń, 3 podstawowe kursy TCCC, KPP, ratownictwo techniczne, podstawowe kursy nurkowe i jedna licencjonowana pielęgniarka


Activity, czyli czym się zajmujemy


Taktyka czarna, zielona i czerwona. Treningi skupiają się na jednym zagadnieniu z danej taktyki lub są mieszanka wszystkiego.
IMG_0711

Location, czyli gdzie ćwiczymy


Sekcja działa w Poznaniu i jego okolicach. Stałymi obiektami treningowymi są Zlotniki oraz lasu w okolicach Lubonia.


Uniforms, czyli jakie umundurowanie stosujemy


Używamy mundurów w kamuflażu multicam/camogrom/MTP. W okresie jesienno zimowym pojawiają się kurtki Helikon Gunfighter w kolorze Coyoty Brown oraz oliwkowe kurtki z tri laminatu.
_7007013

Time, czyli od kiedy i jak często trenujemy


Sekcja działa od kwietnia tego roku lecz cześć z nas była związana z SGO jeszcze w poprzedniej sekcji. Trenujemy minimum raz w miesiącu. Do tego dochodzą wspólne treningi strzeleckie.


Equipment, czyli jaki ekwipunek używamy


W taktyce czarnej wszyscy używamy kamizelek PSPB2 lub PSPB w olive firmy Miwo Praszka na których przenosimy do 4 magazynków do broni długiej, pokrowiec z opaska uciskowa nożyczki i pokrowiec z radiem. Zunifikowany jest również pas z podkładem TPPO tej samej firmy na której znajduje się ładownica z opaska uciskowa, kabura z atrapa pistoletu Glock 17, ładownica na nóż/multitool, IPMed, torba zrzutowa, dwie ładownice na magazynki do broni głównej, dwie ładownice na magazynki do broni krótkiej. Całość kończy hełm typu fast, aktywna ochrona słuchu, okulary balistyczne, laryngofon. W przypadku taktyki zielonej cały sprzęt przenoszony jest na pasoszelkach i 75 l plecaku.
IMG_2055

Właśnie nauczyliśmy się wspólnie formatu meldunku SALUTE. Chcesz nauczyć się więcej? My również. Dołącz do nas!