Formacja SGO

Śląsk

Size, czyli ilu nas jest

Oddział SGO Śląsk (aka „Ślunsk”) tworzy trzynastu parszywych aktywnych członków oraz ośmiu „rezerwistów”, gdzie średnia wieku to około 30 lat. Cenimy zaangażowanie, braterstwo, poczucie humoru oraz zaangażowanie. Już nie wspominając o zaangażowaniu. Wielu z nas posiada patenty strzeleckie a w gronie naszych aktywnych członków znajdziemy także trzech czynnych ratowników medycznych.

Activity, czyli czym się zajmujemy

Skupiamy się na potencjalnie praktycznym zastosowaniu wszystkiego czego się uczymy oddzielając to wyraźnie od tego, co robimy po prostu dla dobrej zabawy. Oddział koncentruje się na strzelectwie, taktyce czerwonej oraz zielonej (z naciskiem na tereny górskie). Na swoim „koncie” mamy liczne szkolenia m. in. z TCCC, KPP, K9 TCCC, strzeleckie z broni długiej oraz krótkiej, spadochronowe. Nasi członkowie regularnie biorą udział w zawodach z cyklu Grom Challenge, Formoza Challenge, Runmageddon, GF Point, BMK, Bieg Katorżnika, Ironman, Marsz Nila i podobnych. Stawaliśmy na podium w zawodach takich jak Medcon One, Wintertide czy Lekka Piechota. Regularnie grasujemy także po okolicznych górach.

Location, czyli gdzie ćwiczymy

Działamy w rejonie aglomeracji Śląskiej oraz południa województwa Śląskiego – w szczególności w Bielsku-Białej.

Uniforms, czyli jakie umundurowanie stosujemy

Latem staramy się wykorzystywać mundury w kamuflażu Multicam Tropic, gdzie na pozostałe pory roku stosujemy standardowy Multicam.

Time, czyli od kiedy i jak często trenujemy

Oddział założony został w 2015 roku, działamy wspólnie średnio 3-5 razy w miesiącu. Najczęściej ćwiczymy w godzinach porannych do wczesno-popołudniowych (weekendy) lub poźno-popołudniowych (dni powszednie).

Equipment, czyli jaki ekwipunek używamy

Tak jak pozostałe oddziały, w standardowej konfiguracji używamy: buty taktyczne ponad kostkę, pas taktyczny wraz z kaburą, zrywana apteczka medyczna z całą zawartością, worek zrzutowy, kamizelka typu Plate Carrier, 4 x ładownice 5,56 mm, 2 x ładownice 9 mm, plecak 25L+, szalokominiarka, atestowane okulary, kask FAST, aktywna ochrona słuchu, oświetlenie taktyczne, czołówka, radio 5W z systemem słuchawkowym.

Dodatkowo na stanie oddziału znajduje się wiele w pełni wyposażonych plecaków medycznych, kardiomonitor, szerokie spektrum noszy do ewakuacji rannych, sprzęt do łączności, urządzenia termowizyjne.