Formacja SGO

Specjalizacje

Jesteśmy ludźmi renesansu. Interesujemy się sportem, architekturą wnętrz, rzeźbą terenu, pogodą, chemią, fizjonomią ludzkiego ciała, internetem i szachami. Zapytani o obszar aktywności odpowiemy:

Działania w terenie zurbanizowanym (taktyka czarna)

Wyważanie drzwi, wybijanie szyb, budzenie hukbłyskami całego osiedla, cross, hak, czysto, cel. Szybkość, efekt zaskoczenia oraz podtrzymanie inicjatywy to podstawy przerabiane w CQB.

Działanie w terenie leśnym (taktyka zielona).

Rajdy, rozpoznanie, dywersja, przenikanie, reakcja na kontakt, maksimum siły ogniowej. Na szkoleniach nauczysz się walki z przeważającymi siłach przeciwnika i szybkiego wydostania z gorących sytuacji.

Działania w środowisku wodnym (taktyka niebieska).

Nurkowanie, ratownictwo wodne, abordaż statków, nocne wypady kajakami. Na szkoleniach poznasz smak bycia piratem, tajniki budowy jednostek pływających i przyzwyczaisz się do zimnej wody (oraz częstych wyjazdów do Gdańska).

Pierwsza pomoc i ratownictwo pola walki (taktyka czerwona).

Tamowanie masywnych krwotoków, udrażnianie dróg oddechowych, przeciwdziałanie hipotermii, cewnikowanie nieprzytomnych kolegów. Na zajęciach nauczysz się przede wszystkim pierwszej pomocy, w dalszej kolejności specyfiki roboty dla sekcyjnego medyka.

Techniki strzeleckie (manual).

BHP, trening bezstrzałowy, pamięć mięśniowa, trening bezstrzałowy, pamięć mięśniowa, manual, manual i manual. Wymianę magazynka zrobisz z zamkniętymi oczami i złamaną ręką, trafiając następnie w obiekt o średnicy 7,5 cm. Dlatego manual.

Techniki interwencyjne (walka wręcz).

Dźwignie, stójka, parter, rozbrajanie napastników. Nauczysz się przede wszystkim skutecznych i prostych metod radzenia sobie w bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem.

Techniki alpinistyczne (alpinistyka miejska).

Zakładanie stanowisk, węzły, improwizowany sprzęt zjazdowy, skoki z dachów i zjazdy głową w dół, wspinaczka. Pozbędziesz się lęku wysokości i złudzeń złudzenia, że jest to bezurazowe hobby.

Działania w trybie incognito.

Techniki obserwacji, kontrobserwacji, improwizacji, decepcji, incepcji, legendowania i skrytego działania. Sprawdzisz siebie podczas misji wymagających wykorzystania technologii, myślenia, kreatywności i czyszczenia historii przeglądanych stron.

Procedury dowodzenia (TLP).

Jak planować operacje, wykorzystać pogodę, teren, przewidzieć brak papieru toaletowego i wszystkie inne detale, jak dowodzić, nadzorować i wciąż być lubianym. Nauczysz się jak postępować krok po kroku i usprawnić swoją organizację metodykami zwinnymi.