Formacja SGO

Szczecin

Size, czyli ilu nas jest

Oddział SGO Szczecin został sformowany w 2019 roku. Mamy siedmiu członków po selekcji, kolejnych dwóch przyjętych warunkowo, a kilku kolejnych się deklaruje do przystąpienia w przyszłości. Średnia wieku, to około lat 30. Dowódcą oddziału jest SZ04, którego pozyskaliśmy drogą transferu pomiędzy oddziałami.


Activity, czyli czym się zajmujemy


Działalność szkoleniowa jest zróżnicowana. Zajmujemy się taktyką czarną, zieloną, czerwoną oraz białą. W planie mamy również niebieską oraz szarą. Ukończyliśmy liczne kursy KPP, TCCC, CLS, ochrony VIP, spadochronowe, linowe, wspinaczkowe, pirotechniczne, łączności, SERE, planowania treningu, także w dziedzinie strzelectwa dynamicznego, bojowego, sportowego, snajperskiego. Odbyliśmy również różne szkolenia taktyczne i specjalistyczne. Braliśmy udział w wielu zawodach, np: Ekstremalny Dzikobieg, Szarża Ułańska, Formoza Challenge, GROM Challenge, Bieg Morskiego Komandosa, GF Point, Włóczykij Trip Extreme, Extreme Weekend, Long Range Mykita, Long Range Euro Cup, PiRO, wielu biegach górskich, przełajowych, ulicznych i innych.
72172200_441383843154628_102197058886172672_n

Location, czyli gdzie ćwiczymy


Część z nas jest z samego Szczecina. Pozostali z różnych stron województwa zachodniopomorskiego. Wszyscy w kraju wiedzą, że Szczecin leży nad morzem. Mało kto jest świadom, że mamy tu również góry. Jest kilka wyśmienitych obiektów do treningu taktyki CQB/MOUT oraz do wspinaczki i linówki. Treningi sprawnościowe, oraz te z taktyki zielonej, SERE oraz nawigacji prowadzimy najczęściej w Puszczy Bukowej lub Wkrzańskiej. Ale możliwości jest sporo więcej.Uniforms, czyli jakie umundurowanie stosujemy


ZPodstawowym kamuflażem używanym przez większość z nas jest Multicam i MTP. W zależności od potrzeb używamy również mundurów w maskowaniu wz93/wz2010 i czarnych oraz ubrań cywilnych do działań skrytych.
71873617_441438516721744_6427416733102899200_n

Time, czyli od kiedy i jak często trenujemy


Treningi są częste i intensywne, a dodatkowo bierzemy udział w treningach ogólnokrajowych, międzynarodowych oraz zewnętrznych.


Equipment, czyli jaki ekwipunek używamy


Docelowy ekwipunek (od stóp do głów) stanowią: buty taktyczne ponad kostkę, pas taktyczny wraz z kaburą, zrywana apteczka medyczna z całą zawartością, worek zrzutowy, kamizelka typu JPC, 4xładownice 5,56 mm, 2xładownice 9 mm, plecak 25L+, szalokominiarka, atestowane okulary, kask FAST, aktywna ochrona słuchu, radio z systemem słuchawkowym.

Właśnie nauczyliśmy się wspólnie formatu meldunku SALUTE. Chcesz nauczyć się więcej? My również. Dołącz do nas, uczmy się razem!