Formacja SGO

Warszawa

Size, czyli ilu nas jest


Oddział SGO SEC/Warszawa składa się z 10 osób oraz aktualnie przeszkalanych rekrutów.
Skupiamy się na działaniu taktycznym mające przełożenie w życiu codziennym, duża część z nas regularnie strzela, ćwiczy systemy walki oraz ćwiczy fizycznie (ale nie musimy się podbudowywać umieszczając to co chwilę na FB). Łączymy życie codzienne, rodzinne, z pasją którą chcemy pogłębiać w gronie zaangażowanych profesjonalistów. Do treningów wykorzystujemy tereny znajdujące się na obszarze Warszawy.
To tu w Warszawie znajduje się główny punkt krawiecki Formacji SGO, którym kieruje Bondar.

Activity, czyli czym się zajmujemy


SGO Warszawa specjalizuje się w szeroko pojętej taktyce czarnej oraz czerwonej. Co to oznacza? Trenujemy techniki działania w obszarze miejskim, realizujemy działania z zakresu zatrzymań wysokiego ryzyka, związane z działaniami HRT (odbijanie zakładników) oraz ochrony osób (VIP). Naszą działką w Formacji SGO są również działania PMC: treningi walki w pojazdach, walka w obszarze zabudowanym oraz leśnym. Oznacza to, że naszą specjalizacją są wszystkie rodzaje taktyk i na regularnych treningach łączymy w płynny sposób je ze sobą.

Location, czyli gdzie ćwiczymy


Wszystkie treningi organizowane są na terenie M. St. Warszawy oraz jego najbliższej okolicy.

Time, czyli od kiedy i jak czesto działamy

Uniforms, czyli jakie umundurowanie stosujemy


Podstawowym kamuflażem używanym w oddziale jest Multicam. Używamy również umundurowania w kolorze czarnym oraz zielonym w zależności od specyfiki działań.

Equipment, czyli jaki ekwipunek używamy


Standardowe wyposażenie:
Buty taktyczne ponad kostkę; czarny pas taktyczny (made by Bondar) wraz z kaburą, zrywaną apteczką z ustandaryzowaną zawartością, worek zrzutowy, kajdanki. Kamizelka (made by Bondar) czarna, radiostacja; kask FAST czarny, aktywna ochrona słuchu.
Ustawienie sprzętu zawsze pozostaje indywidualną kwestią każdego z członków (poza apteczką, apteczka ma być tam gdzie ma być i ch…).
Broń: główną jednostkę stanowi karabinek w kalibrze 5,56x45mm; zapasową jednostką broni jest pistolet w kalibrze 9x19mm.
Na wyposażeniu oddziału do realizacji działań znajdują się: plecak medyczny z wyposażeniem zapewniającym zabezpieczenie medyczne wg TCCC; Zestaw do breaching-u (taran, łom, chuligan, młot, nożyce); Tarcza balistyczna; Szybka lina; Przenośny szpital polowy; Wyposażenie wspinaczkowe; Opony od traktora.

Nauczyłeś się właśnie z nami formatu meldunku SALUTE. Chcesz nauczyć się więcej? Dołącz do nas.