Formacja SGO

Wrocław

Size, czyli ilu nas jest


Oddział SGO WORT tworzy 6ciu członków, których średnia wieku to około 26 lat.


Activity, czyli czym się zajmujemy


WORT zajmuje się przede wszystkim taktyką zieloną oraz czerwoną, jest również organizatorem zawodów ratowniczo-taktycznych grup paramilitarnych. Zawody te odbywają się co roku i zrzeszają ekipy zapaleńców takich jak my. W swoim gronie mamy osoby z odbytymi kursami takimi jak: TCCC, KPP, kurs skałkowy, szkolenia strzeleckie. Co roku uczestniczymy w zawodach GF Point, Grom Challenge, Runmageddon, czyli zazwyczaj tam gdzie jest zimno, brudno i daleko do celu. „Po godzinach” często jeździmy wspinać się w skłałach, zdobywać górskie szczyty – po prostu jesteśmy paką dobrych kumpli i spędzamy ze sobą dużo czasu.
1 (44)

Location, czyli gdzie ćwiczymy


Oddział działa na terenie Wrocławia, chociaż bardzo upodobaliśmy sobie pobliskie góry, gdzie często przenosimy nasze treningi bądź weekendowe zadaniówki.


Uniforms, czyli jakie umundurowanie stosujemy


Kamuflażem używanym w oddziale jest Multicam Tropic, zwiadowcy posiadają dodatkowy kamuflaż typu Ghillie. Wyposażenie jest koloru oliwkowego.
1 (50)

Time, czyli od kiedy i jak czesto działamy


Wrocławski Oddział Ratowniczo Taktyczny został założony 15.03.2013. Trenujemy raz w tygodniu oraz co najmniej raz w miesiącu organizujemy dłuższą zadaniówkę.


Equipment, czyli jaki ekwipunek używamy


Karabin HK416 (lub inny w standardzie AR 5,56×45 mm) Pistolet Glock 17 (bądź inny w standardzie 9×19 mm) Kask FAST Okulary balistyczne Szalokominiarka Aktywna ochrona słuchu Kamizelka plate carrier/paso-szelki Pas z systemem molle Krótkofalówka duobander z systemem słuchawkowym Wyposażona apteczka Opaska uciskowa Buty taktyczne ponad kostkę Plecak około 20L/Placak około 50L Konfiguracja sprzętu jest indywidualna, zależy mocno od tego w jakim terenie działamy. Stawiamy przede wszystkim na jego praktyczne aspekty, lecz staramy się również zachować pewne standardy. Na wyposażeniu oddziału znajduje się też sprzęt wspinaczkowy, plecak medyczny oraz nosze do ewakuacji rannych.

Nauczyłeś się właśnie z nami formatu meldunku SALUTE. Chcesz nauczyć się więcej? Dołącz do nas.