Formacja SGO

Wyposażenie

Możesz z nami nosić ulubione skarpetki i dowolny rodzaj bielizny bo nie zajmujemy się rekonstrukcją żadnej jednostki ani formacji. Sprzęt dobieramy wg własnych potrzeb i zadań. Kierujemy się praktycznością, stosujemy empiryzm i jesteśmy łowcami okazji.

Nasz sprzęt można podzielić na 4 główne kategorie:

Uzbrojenie

ASG? Jesteśmy na tak i nie. Tak: replik używamy do treningów force on force, manuala i przygotowania do działania z bronią ostrą. Konstrukcja zbliżona do oryginału, niska cena nabycia i brak restrykcji w użytkowaniu to argumenty, z którymi nie da się handlować. Nie: nic nie zostąpi uwieńczenia treningu strzeleckiego jakim jest odrzut, zapach prochu i satysfakcja z wyniku na tarczy. Od naszych ludzi nie wymagamy pozwolenia na broń ale wychodzi na to, że większość i tak do niego zmierza. Z tego powodu współpracujemy z klubem strzeleckim na Modułowej Strzelnicy Taktycznej, gdzie każdy z SGO jest mile widzianym członkiem (lub Panią prezes).

Ekwipunek

Użytkowanie sprzętu taktycznego wynika z profilu grupy. Na standardowym wyposażeniu są kaski ochronne, google balistyczne, kamizelki Plate Carrier, pasy strzeleckie, kabury, modne, markowe buty i inne elementy maskujące niewiedzę i potencjalny chaos. Każdy oddział ma pewną autonomię w doborze konfiguracji „szpeju”, która wynika z jego specjalizacji. Część wyposażenia przygotowujemy też sami (rękoma SGO Warszawa). Za mało informacji? Przejdź do strony wybranego oddziału i zapoznaj się z opisem „Equipment”.

Umundurowanie

Akceptujemy umundurowanie o każdym kamuflażu, jeżeli jest to kamuflaż wzoru Multicam/MTP/Camogrom. Jest to podstawowy wzór treningowy, natomiast w zależności od zadan i warunków działania jest on modyfikowany lub zastepowany przez jednobarwne elementy oraz ubiór cywilny zgodny z sezonowymi trendami (aby zbytnionie wyróżniać się na ulicy). Za mało informacji? Przejdź do strony wybranego oddziału i zapoznaj się z opisem “Uniforms”.

Sprzęt specjalistyczny

Fajerwerki, klucze uniwersalne (tarany, huligany), tarcze balistyczne, grube liny, drabinki, drony, masażery, GPS-y, małe AGD i myśli polskiej motoryzacji. Wszystko to, a nawet więcej znajduje się w naszym grupowym arsenale i czeka tylko na właściwy moment żeby wyjść z szafy.